Genel Haber Kültür-Sanat

Bugün Aziz Nikolas günü, Ukraynalılarla bayramlașmak gerekir mi?

Bugün, 19 Aralık Ortodokslar bugün Aziz Nikolas'un bayramını kutluyor. Aslında bugün șehirlerde yetişkinler arasında pek kutlanmasada hala aileler çocuklarına hediye almaya devam ediyorlar.

Bugün, 19 Aralık Ortodokslar bugün Aziz Nikolas’un bayramını kutluyor. Aslında bugün șehirlerde yetişkinler arasında pek kutlanmasada hala aileler çocuklarına hediye almaya devam ediyorlar

Bu yüzden bu bayram, Ukraynalıların anılarında en çok yer kaplayan günlerden biri. ’da her çocuk 18 Aralık 19 Aralık gecesiinde Aziz Nikolas’ın kendisine bir hediye getirdiğini ve onu yastığın altına bıraktığını bilir. Ve sabahleyin herkes bu kutsal gününde birbirini kutlar.

Sizde bu günde Ukraynalıları kutlayarak jest yapabilirsiniz.

Söylememiz gereken sadece Ukraynaca Зі Святом! Zi sivyatom” Veya Rusça с праздником” s prazdnikom. Bayramınızı kutlarım demek.

Kimi Rusça tebrik ifadelerini aşağıda bulabilirsiniz. Maalesef pek çoğumuz gibi bende Ukraynacalarını bilmiyorum.

Ama yorum kısmına bildiğiniz tebrik ifadelerini yazarak benim bu kabahatimi hafifletebilirsiniz.

Желаю чуда в этот день святой.
Bu kutsal günde bir mucize diliyorum.

Принесет пускай он радость!
İzin ver bugün sana mutluluk getirsin!

Пусть любовь лишь будет рядом,
А печали все пройдут,
Пусть поможет Николай нам
Проходить весь сложный путь!

sadece aşka yakın ol
Ve tüm üzüntüler geçecek
Nikolay bize yardım etsin
Bütün zorluklar geçecek.

В День Святого Николая от души я пожелаю светлого счастья и доброй дороги к успеху, свершения заветных желаний и искренних надежд, невероятного счастья в жизни и верной любви, отменного здоровья и домашнего уюта.

Aziz Nikolas gününde, içtenlikle büyük bir mutluluk ve başarıya giden iyi bir yol, sevgili, arzuların ve samimi umutların yerine getirilmesi, hayatta inanılmaz mutluluk ve gerçek aşk, sağlık ve ev huzuru diliyorum.

Здоровья, мира, счастья и добра.
Sağlık, barış, mutluluk ve iyilik dilerim.

Поздравляю с Днем святого Николая! Желаю солнечного настроения, прекрасного самочувствия, много звонкого и радостного смеха. Пусть исполнятся все желания и оправдаются надежды! Радости, любви, счастья и долгожданных сластей под подушкой.

Aziz Nicholas günü kutlu olsun! Güneşli bir ruh hali, büyük mutluluklar, bolca neşeli ve neşeli kahkahalar dilerim. Tüm arzuları yerine getirebilir ve umutlar gerçekleşebilir! Yastık altında sevinç, aşk, mutluluk ve uzun zamandır beklenen tatlılıklar dilerim.

Etiketler
%d blogcu bunu beğendi: