Gezi Rehberi

Cherkasy gezi rehberi

Tarihi ve doğa güzellikleriyle Ukrayna’nın ilgi çeken şehirlerinden Cherkasy gezi rehberi

Michael Katedrali

Michael Katedrali
Michael Katedrali

2000 yılında ’da inşa edilen kilise, bir defada 12.000 kişinin ibadet etmesini sağlayacak şekilde dizayn edilmiş, şehrin en büyük kiliselerinden biridir.  Kilisesi’ne bağlı olan Michael Katedrali dış mimarisi ve altın sarısı kubbeleriyle dikkat çekiyor.

Arboretum Sofiyivka

Arboretum Sofiyivka
Arboretum Sofiyivka

Sofiyivka Parkı, temiz bir hava ve hoş bir bahçe içerisinde yürüyüş yapmak isteyenlerin bir numaralı tercihi. 2.000’den fazla ağaç türünü bünyesinde barındıran park harika bahçe tasarımıyla da dikkat çekiyor.

Hem turistlerin hem de şehir sakinlerinin uğrak noktaları arasında olan park yılda 500.000 kişi tarafından ziyaret edilen popüler bir nokta. Herkül ve Venüs gibi mitolojik tanrıların heykelleriyle süslenmiş olan bu parkta isterseniz dinlenebilir isterseniz de kısa yürüyüşler gerçekleştirebilirsiniz.

Cherkasy Zoo

Cherkasy Zoo

İçerisinde kümes hayvanlarından tutun farklı sergilere gezebileceğiniz birbirinden farklı bölümleri bulunan bir Cherkasy Zoo, şehrin önemli noktaları arasında yer alıyor. Tüm hayvanat bahçesini gezmek isterseniz gitmeden önce gezinizi planlayabilir, parkın tüm köşelerini gezebilirsiniz.

Scherbina Evi

Scherbina Evi
Scherbina Evi

Yapıldığı dönemde şehrin en şık evlerinden biri olan Scherbina Evi, yanına birçok bina da yapılsa aynı ihtişamını koruyor. Günümüzde düğünlere ev sahipliği yapan Scherbina’yı görmenizi öneriyoruz.

Rose Valley

Rose Valley

Cherkasy’in göbeğinde bulunan Rose Valley, güzel peyzajıyla şehrin gürültüsünden kaçıp biraz nefes almak isteyenleri bekliyor. Yaz aylarında güllerle süslenen parkı ziyaret edip, huzur dolu saatler geçirebilirsiniz.

Music and Light Fountain

Music and Light Fountain

Cherkasy’de şehrin ışıkları söndüğünde rengarenk aydınlatmalarla başlayan su gösterisi, şehrin havası daha da güzelleştiriyor. Music and Light Fountain’i Cherkasy’e gittiğinizde ziyaret etmenizi ve ışıklarla dolu bu gösteriyi izlemenizi öneriyoruz.

Etiketler
%d blogcu bunu beğendi: