Gezi Rehberi

Ukrayna’da Kış Tatili için gidilecek yerler

Masalsı şehir mimarisine, güzel Karadeniz sahillerine ve davetkar güzelliğe sahip Karpat Dağlarına sahip Ukrayna muhteşem bir ülke.

’da kış tatili için en iyi yerler nelerdir?
ve yılbaşı  tatili için Ukrayna birbirinden güzel yerlerle sizi cezbedecek, İlla kayak tatili yapmak niyetiydeyseniz, Ukrayna’da Karpat dağları kayak tatili için en iyi tercihtir.

 

Bukovel bölgesinde kayak

Bukovel Kayak Merkezi, batı Ukrayna’nın en ünlülerinden biridir. Kayak pistleri en iyi kayak sürüşü için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyle donatılmıştır.. 60’tan fazla yamaç, 16 teleferik, lüks otel, eğlence merkezi ve restoran bulunmaktadır. Ekonomik ama %100 dinlenme arzulayanlar Redisson Blu, Bukovel 5 yıldızlı Resort ve Spa Hotel sizi bekliyor.

Oraya nasıl ulaşılır : Bukovel, Polanitsa köyü yakınlarında, Ivano-Frankivsk’e 110 km mesafede yer almaktadır. Bölgeden merkeze düzenli otobüs seferleri vardır; Taksiye binmek de mümkündür. Bu arada, Ukrayna’nın büyük şehirlerinden Ivano-Frankivsk’e özel fiyatlarla uçuşlar var.

Kosino Termal Spa Kompleksi
Her yer -25 dereceyken hava dona ve kara boğulmuşken kar iken sıcak suve termal kaplıcaları düşünün. Su sıcaklığı +41 ° C’dir, bu yüzden soğuk Ukrayna kışından korkmayın. Tuzdan ve buz mağarasından oluşan 7 orijinal sauna vardır. Bu imkanlar sayesinde sinir sistemini restore etmek, kas-iskelet sistemi, gastrointestinal sistem ve kardiyovasküler aktivite ile ilgili sorunları gidermek mümkündür. Burada bir otel var, termal komplekste 3,5 saat UAH 300.
Oraya nasıl ulaşılır: Uzhgorod’dan Kosoni istasyonuna trenle, otobüsle ya da taksi ile. Ya da Beregovo’dan otobüse binebilirsiniz.

Lumshory köyünde uzun süre sağlık tedavileri için kullanılan bir hidrojen sülfür maden suyu kaynağı bulunmaktadır. Şimdi bu tür bir spa dinlenme turistler arasında çok popüler ve denemeye değer. Bu köyde bir oda veya ev kiralayabilir ve birkaç kişi için 200-400 UAH karşılığında bu sıradışı jakuzinin keyfini çıkarabilirsiniz. Kış tatilinde Ukrayna’da tatiller için bu gerçekten iyi bir fikir.
Oraya nasıl gidilir : Uzhgorod veya Svalyava istasyonuna trenle. Uzhgorod’dan Lumshory’ye günde iki kez bir servis otobüsü vardır.

Khortytsya Adası

Ünlü Khortytsya Adası, kayalar çevrili Zaporizhska Sich’in bir beşiğidir. Zaporizhski Kazakları Tarihi Müzesi ve Tarihsel ve “Zaporizhya” Kültür Kompleksi’nde bu toprakların kültürel mirasına girebilirsiniz. Atların performansları, Ukraynalı zanaat ustaları, kılıçlarla savaşmak ve diğer birçok ilginç şey bulabalirsiniz. Adada çok sayıda otel var.
Oraya nasıl gidilir : ada Zaporizhya’da bulunur. Köprüyü geçtikten sonra adaya ulaşabilirsiniz. Orada da şehir içi minibüsler var.

’deki “Shevchenkivsky Gai”

Noel ve kış tatilleri halk festivalleri ve şovları ile ünlüdür. Lviv kışın görmek için en iyi yer. Ukrayna Noel gelenekleri “Shevchenkivsky Gai” Etnografya Folklor ve Yaşam Müzesi’nde temsil edilmektedir. Sadece ahşap kiliselere ve farklı binalara hayranlıkla bakabilir saatlerce dolaşabileceğiniz büyülü bir yer. Birçok Lviv otelinden birinde kalabilirsiniz.
Lviv kış aylarında
Oraya nasıl gidilir : 2, 7, 10 numaralı tramvaylar, “Shevchenkivsky Gai” durağı. Bu yönde otobüsler de var ve tabi ki taksiye binebilirsin.

’da kış deniz

odesa kış deniz
Evet, Odesa’da kış gerçekten çok özel. Sadece çok soğuk günlerde bu şehirde kar görebilirsiniz, muhakak yağar! Soğuk bir rüzgar ve soğuk deniz, deniz kenarında yürüdüğünüzde ya da sıcak baharatlı şarap yudumlamak için birçok Odesa kafe ve restoranından birine girdiğinizde özel bir romantik atmosfer bulursunuz. Sıcak ve rahat olmanıza yardımcı olacaktır. Şehirdeki birçok ilginç müzeyi de ziyaret edebilirsiniz. Odesa çok ünlü turistik bir bölgedir, bu yüzden burada iyi bir otel bulmak için hiçbir probleminiz olmayacak, ayrıca barlar ve kulüpler gibi gece eğlenceleri de bulacaksınız.

 

’de Noel zamanı

kyiv halk müzesinde noel
Kiev, geleneksel Yeni Yıl halk festivalleri ve Nikolayivka’daki Pyrohovo, Mamayeva Sloboda, Ukrayinske Selo (Ukrayna Köyü) etnik açık hava müzesi gibi sizi şaşırtabilir. Büyük yel değirmenleri, eski geleneksel Ukrayna evleri, kar ve muhteşem manzaraların yanı sıra halk festivalleri ve fuarları Noel döneminde kış tatilinizi unutulmaz kılacak.

Kiev noel fuarı
Nereye giderseniz gidin Ukrayna’daki kış tatilinizin tadını çıkarın!

%d blogcu bunu beğendi: