Haber

“Ağlama. Bir gün sen de kazanacaksın” Dayana Yastremska

Avustralya Açık Tenis Turnuvası 2019'da üçüncü tura yükselen Ukraynalı genç tenisçi Dayana Yastremska tenisçi.

Avustralya Açık Tenis Turnuvası 2019’da üçüncü tura yükselen Ukraynalı genç tenisçi Dayana Yastremska tenisçi. Turnuvada karşılaştığı Stosur ve Navarro  gibi tecrübeli isimleri mağlup etti,  fakat Serena Williams’a  karşı yenildi. Yakın geleceğin yıldız adayı olarak gösterilen henüz 18 yaşındaki Ukraynalı genç tenisçi Dayana Yastremska 2019 yılının dünyada en çok konuşulan Ukraynalı ilk kişisi oldu. Dayana Yastremska için en çok söylenen onun özel bir yetenek olduğu.

Öte yandan maç bitiminde göz yaşlarına hakim olamayan 18 yaşındaki Dayana Yastremska’yı 37 yaşındaki Serena Williams teselli etti. Ukraynalı oyuncuya sarılan Williams, “Ağlama. Bir gün sen de kazanacaksın” dedi.

  1. turda Simona Halep ve kız kardeşi Venus Williams ile karşılaşacak Serena o anları anlatırken, “Harika bir oyun çıkardığını söyledim. Çok genç bir oyuncu ve sarsılmıştı. Ben de gençken çok fazla kişiyle oynadım ve karşılaştığım herkes korkutucuydu, maçlar çok zordu. Önünüze bakmalı ve yapabileceğinizin en iyisini yapmalısınız” diye konuştu.

Yastremska ise, “Soyunma odasında karşılaştığımızda bana bazı güzel cümleler söyledi. Dedi ki, ‘Gençsin, çok iyisin ve gelecekte iyi bir oyuncu olacaksın.'”

Daha önce Üçüncü kez oynadığı İstanbul Cup’ta Dayana Yastremska’ya  o vakitler 16 yaşındaydı

%d blogcu bunu beğendi: