Kiev Foto tuanet
Eğitim Haber

Düzce Üniversitesi Ukrayna Kiev’de

Düzce Üniversitesi, Ukrayna’da düzenlenen kongrede ihtisaslaşma çalışmalarını anlattı.

Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi’nde ülkemizdeki 5 pilot yükseköğretim kurumu arasına seçilen Düzce Üniversitesi, Ukrayna‘da düzenlenen kongrede ihtisaslaşma çalışmalarını anlattı.

‘nın Kiev şehrinde düzenlenen “4th International Turkic World Conference on Chemical Sciences and Technologies (ITWCCST 2018)” başlıklı uluslararası kongrede Üniversitesi‘ni, Çevre ve Sağlık Teknolojilerinde İhtisaslaşma Koordinatörü Prof. Dr. temsil etti.

Kongreye davetli konuşmacı olarak katılan Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş, çevre ve sağlık alanlarında desteklenen ve bu alanlarda önemli ihtisaslaşma faaliyetleri yürüten ‘nin çalışmalarını dünya bilim insanlarıyla paylaştı.

Çevre alanında tarımsal atıkların endüstriye geri kazanımı, sağlık alanında ise sağlık turizmi çatısı altında geleneksel ve tamamlayıcı tıbbı, stratejik alan olarak belirlediklerini söyleyen Prof. Dr. Uğraş, tıbbi bitki üretimi, arıcılık ve tıbbi mantar yetiştiriciliği şeklinde üçlü bir modelle bölgesel kalkınmaya katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade ederek şu ana kadar yapılan çalışmalardan söz etti.

Prof. Dr. Halil İbrahim Uğraş tarafından ihtisaslaşma faaliyetleriyle ilgili detaylı bir şekilde paylaşılan sunum, ihtisaslaşma alanında Düzce Üniversitesi‘ne yeni işbirlikleri kazandırmaya imkan sağladı.

DÜZCE ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA DAHA FAZLA BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

%d blogcu bunu beğendi: