Haber Kültür-Sanat

Gardıroba eklemek için en iyi ve ünlü Ukrayna markaları

Ulusal semboller ve geleneksel kostümler ve tarih, bu yüzden Ukrayna moda dünyası içinde bir trend değil ekol ve stil olarak kabul görmektedir . Ukrayna modasının kendine has başarısı gelenksel popüler Slavik ikon sembolleri modern dünyanın algılarına uygun olarak tekrarlama başarısıdır.

Pek çok yetenekli modacı ve yaratıcı bir nesle sahip , özellikle geçtiğimiz yıllarda dünya modasına pek çok yeni isimde kazandırdı bu yüzden moda endüstrisi her zamankinden daha aktif ve parlıyor.

Peki Ukrayna’da şık görünümünüzü korumak için en iyi modellere sahip Ukrayna markaları hangileridir?
Ukrayna modasının ana karakteri ulusal sembolleri ve geleneksel kostümleri ve tarihi elbise tasarımlarında tema olarak kullanabilmesi. Ukrayna’da yeni ve hızlı  gelişen moda endüstrisi, sadece bir trend olmaktan öteye geçmektedir.

The Lace “Dantel”

2016 yılında evli çift Albina ve Igor Krasnyi tarafından yaratılan The Lace , kadınlık ve saflığı birlikte  öne  çıkaran iyi bir örnek. Elbiselerini yapıtığı malzemeyle kenidini isimlendirilen marka, küçük başlangıçlarından sonra uzun bir yol kat etti. Bugün, ve ’deki showroom ağıyla The Lace, gardırobunuzun daima orijinal olmasını sağlamak için sınırlı koleksiyonlara ve benzersiz, ısmarlama parçalar içeren özel kıyafetler sunmaktadır.

Özellikle Lviv Moda Haftası sırasında sunulan FW 2018-19 koleksiyonu, ilginç baskılar ve kesimler, rahat, zarif gölgeler ve midi elbiseler içermekte.

 

 

Vuna

2017 yılında kuruluşundan bu yana, Ukraynalı marka model Alla Kostromichova yanı sıra Vivian Hoorn, Tessa Barton, Alina Frendiy ve Tanya Prentkovych gibi popüler moda blogcularu tarafından yaratılmıştır. VUNA’nın giysileri, tüm mevsimlerde giyilebilir ve makul ve şık bir gardırop yatırımı için iyi bir tercih. Marka her zaman en yeni trendlere ayak uyduruyor, eşsiz tasarlarım ve çağdaş yaşamın temposu için mükemmel olan zengin kumaşlar kullanır.

Varenyky Moda

Geleneksel Ukraynalı kıyafetlerinin en ünlü ve ikonik parçası vışıvanka olarak bilinen işlemeli gömlekleri burada bulabilirsiniz . Bu güzel giysilerin Ukrayna’nın geleneksel tarihi içinde uzun bir geçmişi var. Günümüzde, bu zengin işlemeli gömleklere hevesli çok sayıda moda takipçisi var hala dünyada vışıvankalar önemli bir moda trendi.

Ev yapımı marka Varenyky Fashion , el yapımı nakış tekniklerini korurken , desenlerin arkasındaki kutsal anlamları onurlandırıyor çeşitli renklerde ve şık şekillerde vıshıvankalar tasarlıyor. Varenyky Fashion markasıyla yaratılan bir elbise veya gömlek, sadece bir kıyafetten ibaret değildir – Vışıvanka, giyen kişinin üzerinde koruyucu, ilham verici ve mutluluk getirici bir muska işlevi görür. Benzer muskalı gömlekleri Pek çok Slav kökenli anneye sahip Osmanlı Padişahlarınında giydiğini biliyoruz.

Sleeper /uykucu

Sleeper’ın zarif elbiseler, takım elbiselerden oluşan rahat ve şık koleksiyonları, evde, gündelik iş gezisinde veya  partilerde etkileyici izlenim bırakmak için mükemmeldir. Marka 2014 yılında ortaya çıktığında kurucular Asya Varetsa ve Kate Zubarieva, gündelik yaşamda pijama giyme modasını kabul ettiler. Fast Company , New York Times ve American Vogue gibi uluslararası medyada yer aldı, stili ve konforu bir araya getirdi ve zaten Sleeper’ın şöhreti Ukrayna’nın çok ötesine geçti.

T.Mosca

2014 yılında Katerina Kvit ve Oksana Golubchenko tarafından kurulan T.Mosca , şık ve rahat temel giysileri ile tanınmaktadır. Marka triko konusunda uzmanlaşmıştır ve takım elbise, kazak, mont, elbise ve etekler içermektedir. Her ürün benzersiz bir tasarıma sahiptir, ancak markanın anahtar birleştirici özelliği, koleksiyonun her parçasını süsleyen küçük, el yapımı bir yusufçuk sembolüdür. Ukrayna Moda Haftası ve Mercedes-Benz Kiev Moda Günleri’nin daimi katılımcısı olarak T.Mosca’nın bir marka olarak amacı, yüksek kaliteli malzemlerle dişil görünümü ve rahatlığı bir araya getirmektir.

Etiketler
%d blogcu bunu beğendi: