Haber

Kobra’nın gülümsemesi: Türk şehiriçi otobüsleri neden Ukrayna’da göründü 

Güleryüz Cobra markalı Türk otobüsleri, Ukrayna şehirlerinin sokaklarında görünecek - ilk parti Ivano-Frankivsk belediyesi tarafından şehiriçi toplu taşımacılıkta kullanılmak için satın alındı.

Türk şehir içi otobüsleri Güleryüz Cobra, şehirlerinin sokaklarında görünecek – ilk parti Ivano-Frankivsk belediyesi tarafından satın alındı.

Ayrıca, Ukrayna fabrikaları ’den gelen ekipmanlarla yapılan ihalede rekabet edemedi.

3 Ocak’ta İvano-Frankivsk belediye teşkilatı Elektroavtotrans’a 12 büyük kapasiteli şehir içi otobüs alımı ihalesi yapıldı. Fakat küçük alımlar ve piyasaya yakın bir fiyat, halkın ve medyanın ilgisini çekmedi. Ancak ihalenin beklenmedik bir kazananı durumu değiştirdi.

İhalenin kazananı, Türkiye’de üretilen Güleryüz Cobra GD 272 LF otobüsü oldu.

İhaleye katılan Ukraynalı üreticilerin hiçbiri kazanamadı. Ayrıca, potansiyel tedarikçiler arasında, bugün Ukrayna pazarının en büyük şehir otobüsleri tedarikçisi olan MAZ firmasının Ukrayna’da bayisi bulunmamaktadır… delo.ua

Haberin devamında ihaleyi neden bir Türk firmasının kazandığı sorgulandı ve Türk firması tarafından üretilen otobüsler karşısında Ukrayna firmaları tarafından üretilen otobüslerin eksikleri belirtildi.

Güleryüz, 1967 yılında kurulmuş ağaç kasa otobüs dönemlerinden bugüne kadar gelmiş, 8 farklı modelde modern şehiriçi otobüs üretimi yapmaktadır. Güleryüz yılda 720 otobüs üretimi kapasitesine sahip.

https://delo.ua/business/ulybka-kobry-pochemu-tureckie-gorodskie-avtobusy-349433/

 

 

%d blogcu bunu beğendi: