Haber İş Dünyası

Ukrayna karayolları için 50 milyar UAH’lık harcama

Ukrayna, 2018 yılında karayolu altyapısınyenilemek ve onarmak için 50 milyar UAH ya da 1,79 milyar ABD doları tutarında rekor bir yatırım yaptı. "Bu yıl yol yapımında Kara Yolu Fonu'ndan 32.6 milyar UAH (1.16 milyar ABD $) harcama yapıldı. Bu ukrayna için rekor bir miktar.

, 2018 yılında karayolu alt yapısını yenilemek ve onarmak için 50 milyar UAH ya da 1,79 milyar doları tutarında rekor bir yatırım yaptı. “Bu yıl yol yapımında Kara Yolu Fonu’ndan 32.6 milyar UAH (1.16 milyar $) harcama yapıldı. Bu ukrayna için rekor bir miktar.

Ukrayna’nın siyasi elitinin desteği olmadan parlamentodaki partilerin desteği olmaksızın imkansız olurdu.
Ayrıca Ukrayna’da yaklaşık 4.500 yol acil onarım gerektirir – yol bakım ajansı Zhytomyr yerel yollarını ve belediye mülkiyetindeki yolları onarmak için bütçe sübvansiyonları 617.2 milyon UAH veya 22 milyon ABD doları olarak planlandığını söyledi. Ayrıca, bölgedeki M06 -Chop karayolunun bir bölümü revize ediliyor; Projenin bütçesi 42,3 milyon Euro’dur.

 

Revizyon 20 Haziran 2018’de başladı ve 2020 Haziran ayında tamamlanması planlanıyor. Onarımların çoğu 2019 inşaat sezonu için planlanıyor.
Ayrıca Ukrayna’da 4,500 köprü büyük onarımlara ihtiyaç duyuyor. 2022’ye kadar, Ukrayna köprüler tamir etmek için 1 milyar dolar harcamayı planlıyor.
Kiev’de, Dnipro’nun iki köprüsü – Yevhen Paton ve Metro Köprüsü’nün adı verilen köprü ile Shuliavka üst geçitinin acil onarımına ihtiyacı var.
Unian bilgiler haberlerinden derlendi.

UKRAYNA, KİEV – CHOP ARASI YOL REHABİLİTASYON PROJESİNİ ONUR GRUP GERÇEKLEŞTİRMİŞTİ

Ukrayna’nın başkenti Kiev’e 259 km uzaklıkta başlayan proje, M06 Kiev – Chop arası yol rehabilitasyonu projelerinin Bölgesi ayağını kapsamıştı.
Söz konusu yol Kiev’den ’ya akan trafik yükünü en yoğun bir şekilde taşıyan güzergâh olduğu için, mevcut yolda meydana gelen ağır deformasyonlar tüm yola çimentolu bir temel tabakası ve 3 kat yeni asfalt tabakası serilmesini gerekmişti. Proje 3 senede tamamlanmıştı. Projede 472 kişi çalışmıştı.

%d blogcu bunu beğendi: