Haber

Ukrayna’da Harkov’da öldürülen 2 Türk kız öğrenci cinayetinde yeni şüpheli

Ukrayna'nın Harkov kentinde üniversite öğrencisi iki Türk kız, yaşadıkları evde ölü bulundu.

’nın Harkov kentinde üniversite öğrencisi iki Türk kız, yaşadıkları evde ölü bulundu. Kendilerinden 3 gündür haber alamayan bir arkadaşlarının bugün sabah saatlerinde polise giderek durumu bildirmesinden sonra, polis öğrencilerin yaşadığı eve araştırmaya gitti.

Kaldıkları dairede kızların cansız bedenleri ile karşılaşan Ukrayna polisleri, yaptıkları incelemede öğrencilerin boğazlarının kesilerek öldürüldüğünü tespit etti. Öğrencilerin Harkov Üniversitesi’nde okudukları belirtildi.Ukrayna basınında çıkan haberlere göre, hayatını kaybeden öğrencilerden birinin, olaydan kısa süre önce ailesine, Türk vatandaşı eski erkek arkadaşının kendisini takip ettiği yönünde şikâyette bulunduğu belirtildi.

Bu akıllara ’de zaman zaman yaşanan kadın cinayetlerini getirdi. Genellikle namus adı altında ortaya çıkan erkek terörü pek çok kadının ölmesine yol açıyor.

Ukrayna basınında Cesetlerin bulunduğu dairenin sahibi ile hayatını kaybeden genç kızlardan birinin eski erkek arkadaşı olduğu belirtilen Türk vatandaşının da polis tarafından sorguya alındığı yazıldı.

Ayrıca Ukrayna basını ve facebook sitelerine göre 2 kız öğrenci cinayeti ilişkilendirilen 1992 doğumlu “Ukrayna pasaportu” taşıyan “Arap Asıllı” Türk Vatandaşı “A.A.T” isimli bir gencin polis tarafından arandığı söyleniyor.

4. 01. 2019 güncellendi

Ukrayna basınının, yerel kaynaklara dayandırdığı haberlerde ise genç kızın şüpheli Türk Vatandaşı  eski erkek arkadaşı olduğu iddia edilen kişinin 2 Ocak’ta Türkiye’ye döndüğünü yazıldı.

Moskova’da yaşayan kızların ev sahibi olduğu anlaşılan A, A. T  ise sosyal medya hesabından ‘Bütün bu olaylar açıklığa kavuştuğunda, asılsız bilgiyi yayanlar, iftira atanların kamuoyu önünde özür dilemişini bekliyorum’ diye mesaj paylaştı.

Türkiyeli Genç Kızlar V.N Karazin Harkiv Ulusal Üniversitesi’nde tıp fakültesinin ikinci yılındaydı. Sınıf arkadaşlarına göre, 31 Aralık’tan beri telefon görüşmelerine cevap vermiyorlardı. Ukrayna’nın Harkov kentinde ölü olarak bulunan 2 Türk kızının kimlikleri de açıklandı.

Harkov Ulusal Karazin Üniversitesi Tıp Fakültesi ikinci sınıf öğrencisi olan 20 ve 22 yaşlarındaki iki Türk vatandaşlarının kimliklerinin Buket Y. ve Zeynep H. olduğu kaydedildi.

“Natalya Bureyko Nerede” Ukrayna ortadan kaybolan bu genç kızı konuşuyor

Etiketler
%d blogcu bunu beğendi: