Haber Kültür-Sanat

Ünlü Türk besteci ve piyanist Tuluyhan Uğurlu, Odessa’da konser veriyor

Bu Salı Ukrayna’nın Karadeniz sahil şehri Odessa’da DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL isimli eserini seslendirecek olan Tuluyhan Uğurlu Konserine Odessalılarıda davet ediyor.

Ekim ayında ’de iki konser veren Türk besteci ve piyanist. Tuluyhan Uğurlu, 04 Aralık Salı akşamı ’da  Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Turizm ve Otelciler Birliği TÜROB tarafından Bristol Otel Kongre Merkezinde düzenlenen “: Medeniyetlerin Kesiştiği Nokta” isimli etkinliğin ardından sahneye çıkacak.  Tuluyhan Uğurlu, burada “Dünya Başkenti İstanbul” isimli eserini çalacak.

Bu Salı ’nın sahil şehri ’da DÜNYA BAŞKENTİ İSTANBUL isimli eserini seslendirecek olan Tuluyhan Uğurlu Konserine Odessalıları davet ediyor. Vaktiniz olursa konser Bristol KM’de Salı akşamı gerçekleşecek..

 

Tuluyhan Uğurlu Kimdir

1996’da Türkiye’de İstanbul Kanatlarımın Altında film müziği ile tanındı. Cumhuriyetin 75. yıl kutlamaları için Mustafa Kemal Atatürk ve Güneşin Askerleri, büyük depremin ardından Şehrin Gözyaşları isimli eserlerini besteledi ve bunları albüm haline getirdi.

Çeşitli belgesel müzikleri de yazan sanatçı son piyano eserlerini Beyazıt’ta Zaman isimli albümde topladı. Aynı dönemde ilk senfonisi olan Senfoni Türk ‘ü de tamamladı. Bu eserinde senfoni orkestrası, mehter takımı, Türk Müziği enstrümanları ve piyanoyu bir arada kullanarak, Türk Klasik müziğinde bir ilke imza attı.

Tuluyhan Uğurlu, 2003 yılından itibaren Klasik dünyasında yapılmamış bir ilke imzasını atarak, konserlerini konser salonlarının dışına taşıyarak, tarihi mekânlarda gerçekleştirmeye başladı.

Uğurlu 2006 yılında Dünya Başkenti İstanbul isimli bir albüm yaptı. Albümün tanıtım konserlerinde 250’nin üzerinde farklı mekânda sahneye çıktı. 2009’da Akdeniz Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği ASCAME’nin isteğiyle Akdeniz kültürünü desteklemek amacıyla Akdeniz isimli bir albüm yaptı.

Temmuz 2010’da çıkan ve İstanbul’un dününden çok bugününü ve yarınını anlatan Sonsuza Kadar İstanbul’un ardından 2017’de sevilen eserlerinden oluşan Best Of Tuluyhan 1, 2018’de ise Best Of Tuluyhan 2 satışa çıktı.

 

 

%d blogcu bunu beğendi: