Haber

Youtube fenomeni fizikçi Pavel Victor saldırıya uğradı

Fizik derslerini youtubdan yayınlamaya başlamasıyla fenomen olan Odessa'lı fizik öğretmeni Pavel Victor, 25 Ekim akşamı Odessa'da saldırıya uğradı ve ciddi şekilde dövüldü. Pavel Andreevich bisikletiyle eve giderken ve Kosovskaya ve Transportnaya sokakları ile Lyustdorfskaya yolunun kavşağında birlerinin saldırısına uğradı.

Fizik derslerini youtube’dan yayınlamaya başlamasıyla fenomen olan dünyanın en iyi fizik öğretmenlerinden biri sayılan ’lı Pavel Victor, 25 Ekim akşamı ’da saldırıya uğradı ve ciddi şekilde dövüldü.

Pavel Andreevich bisikletiyle eve giderken ve Kosovskaya ve Transportnaya sokakları ile Lyustdorfskaya yolunun kavşağında birilerinin saldırısına uğradı.

“Kimliği bilinmeyen saldırganlar onu bisikletle hareket halindeyken itti, Pavel Andreevich düştü, saldırganlar birkaç yüz grivnasını, telefonun bisikletini, çantasını çaldılar. Öğretmen beyin sarsıntısı geçirdi, kalçasında kırık oluştu.”

Tedavisinin birkaç ay süreceği söyleniyor.

Pavel Andreevich’in bir sonraki dersi için kaynaşma ısısı problemlerini çözmekle ilgili bir video hazırlıyacaktı.

Odessa polisi, suçun iki bölge arasındaki kavşakta meydana geldiğini bildirdi

( polisler bu kavşağın her zaman hangi kolluk kuvvetinin denetiminde olduğu konusunda karışıklık yaşıyor). Dava aktif olarak soruşturulmakta, bölgenin Ulusal Polis Teşkilatı Genel Müdürlüğü konuyu özel olarak soruşturuyor.

Pavel Victor kimdir

2009 yılında ’nın en saygın Öğretmeni ünvanını aldı

Pavel Victor, 2009 yılında yılın öğretmeni olarak tanındı, daha sonra Ukrayna’nın en saygın Öğretmeni ünvanını aldı. Ama Pavel öğretmen sadece Ukrayna’lılar için önemli değil, Ukrayna, , , Kazakistan ve pek çok başka ülkede çok sayıda takipçisi var. Odessa’lı öğretmeninin 126 bin abonesi ve 8 milyondan fazla izleyicisi var.

Pavel Victor ve onun videolarının öyküsüde ilginç
“Her şey bir öğrencisinin hastalığa yakalanıp Skype üzerinden kendisine fizik dersi anlatmasını isteğiyle başlamış.

Pavel Victor her zaman öğrenmek isteyenleri destekledim,ancak ilk dersi yayınlamak oldukça zordu.
Zamanla öğretmen derslerini kaydetmeye ve Youtube’a yüklemeye karar verdi. Derslerde öğretmen sadece konuyu açıklamakla kalmıyor, deneyler yapıyor, aynı zamanda soruları da yanıtlıyor. Pavel Victor internet üzerinde en kapsamlı fizik dersi anlatan youtuber. Dersleri “Mekanik” den “Nükleer Fizik” e kadar olan 9-11. Sınıfların ders programındaki tüm konuları kapsıyor, ayrıca 7-8. Sınıflar için seçilmiş konularıda işliyor.

Pavel Victorun her yaştan izleyicisi var kimi okul öğrencisi bile değil. Aynı zamnda başka öğretmenlerde derslere hazırlanmak için bu ilham verici dersleri izliyorlar.

Halen Odessa Richelieu Lisesinde (Ришельевском лицее) öğretmenliğe devam ediyor

Odessalılar tepkili

Sosyal ağlarda, öğrenciler ve ebeveynleri ünlü öğretmenin başına gelenlere dair tepkilerini internet üzerinden verdiler.

“Victor Andreevich’in dersleri olmadan hayatımı hayal edemiyorum.

Her ders küçük bir keşif. Her şey harika, anlaşılır ve basit. Onun sayesinde, fiziğe aşık oldum.
Eğitim görmesem de, Pavel Victor‘un tüm derslerini izlemekten hoşlanıyordum.

Bir insana saldıran bu ucubeleri yakalayacağım” diyor bir öğrencinin babası.

“Her zaman alçakgönüllü bir şekilde giyinmiş akıllı bir adam , bisikletle çalışmaya gidiyor – bir soyuluyor, acımasızlık?”

Tuanet.eu olarak bizde bu ilham verici öğretmene geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz.

%d blogcu bunu beğendi: