Yeme-içme

Mutlaka tatmanız gereken 12 Ukrayna yemeği

Geleneksel yemeklerinin kendine özgü özellikleri yüzyıllar süren bir süreç sonucunda oluşmuştur.. Komşu ülkelerin etkisi, iklim koşulları, zengin topraklar ve çalışkan insanlar, yemeklerin karmaşıklığını etkilemiştir. yemekleri cömertçe aromalıdır (genellikle sarımsakla ana baharattır) ve çelişen tatların kullanılmasına rağmen, uyumlu bir karışımda bir araya gelirler.

Borş çorbası ve sarımsaklı börek

gvult

Ukraynalı yemekler genellikle bir dizi malzemeyi kullanır. Borş bunun doğrudan bir kanıtıdır. Başlangıçta, bu yemek 30 malzemeden yapılmıştı, ama tabii ki zaman içinde bu sayı azaldı. Ancak, teknik değişmeden kalır. Et suyu hazırlamak için sığır eti soğuk suya yerleştirilir. Daha sonra et çıkarılır ve diğer malzemeler kapalı bir tencerede eklenir ve pişirilir. Sarımsaklı börek, ekmek yerine verilir ve yerli halk tarafından pampushki denir. Geleneksel olarak, her Ukraynalı kız evlenmeden önce pancar çorbası pişirmeyi öğrenir.

usulü tavuk

Chicken Kiev | © Jason Lam / Flickr

Kiev usulü tavuk Ukrayna’ya şöhret getiren bir yemektir. Taze tavuk filetolarının bir parça tereyağından oluşan basit kombinasyonu, dünyanın her yerinde oldukça zarif olarak kabul edilir. Kızartma esnasında tereyağının akmadığından emin olmak için çok fazla pratik ve gerçek profesyonelliğe ihtiyacınız olacaktır. Günümüzde, tavuk Kiev Londra ve New York genelinde şık restoranlarda servis edilir. Ukrayna’nın başkentini ziyaret eden yemeklerin her zaman sipariş ettiği ilk yemek.

Patatesli pankek – Deruny

Deruny

Deruny veya patates krepleri, kahvaltı veya akşam yemeği için mükemmel bir rotadır . Genellikle taze kızartılır veya pişirilir. Eğer deruny iyi bir parti yapmak istiyorsanız , ilk önce, patateslerin ince rendelenmiş olduğundan emin olmalısınız. Daha sonra, lezzetlendirmek için, et, doğranmış soğan dilimleri, mantar, taze otlar veya çeşitli baharatlar ekleyin. Alternatif olarak, sadece basit tutabilirsiniz: patates ve bir tutam tuz.

Salo

Salo on rye bread

Zaten bir mizah kaynağı haline gelmiştir: Ukraynalılar saloyu sever . Bu iyi kurulmuş konukseverlik ve zenginlik sembolü genellikle iştah açıcı olarak sunulur; ancak bazen tam teşekküllü bir yemektir. Domuz yağı, her ikisi de beyin aktivitesini, sindirimi ve detoksifikasyonu teşvik eden bir vitamin D ve A kaynağı olduğu bildirilmektedir. Çavdar ekmeğine baharat veya yeşillikler ile doldurun ve kendinize şaşırtıcı derecede sağlıklı bir atıştırmalık koyun.

Vareniki

Vareniki preparation

Vareniki bir çeşit hamur tatlısıdır. Hamurdan yapılır, ancak dolgu şefin ve misafirlerinin hayal gücüne ve tat tercihlerine bağlıdır. Lahana, et, mantar, süzme peynir, kiraz, frenk üzümü veya patates en tipik dolgulardır. Tuzlu veya tatlı, vareniki etli olduğu ortaya çıkıyor. Ukraynalılar neredeyse her yemeğe ekşi krema koydu ve bu köfteler genellikle aynı muameleyi yapıyorlar. Yemeğinize bunlardan biriyle başlayın, pişman olmayacaksınız.

Lahana Sarması

Traditional cabbage rolls

Geleneksel doldurulmuş lahana ruloları, golubtsi , düzgün bir şekilde hazırlamak için saatlerce sürebilir. Bunları yapmak için iki yol vardır: fırında pişirmek veya tavada pişirmek. Lahana yaprağına sarılı pilav ile kıyılmış etler, iyi mutfak becerileri ve tutku gerektirir. Aksi halde, ruloların şekli ve tadı acı çekecektir. Golubtsi daha fazla gusto vermek için ekşi krema ile akşam yemeği için iyi bir seçimdir.

Okroshka Çorbası

Okroshka soup

Okroshka, yaz döneminde çoğunlukla pişirilen ferahlatıcı bir çorbadır. Malzemeler değişir: her ikisi de tadı ekşi olan kvass veya kefir ile hazırlanabilir. Ekteki sosisler, salatalıklar, yeşillikler, havuçlar ve turplar doku vermek için nispeten büyük parçalara ayrılmalıdır. Okroshka’yı denedikten sonra ateşli havalarda kurtarıcınız olacak.

Banush

Banush with goat cheese

Batı Ukrayna, ülkenin orta veya doğu bölgelerinde yaygın olmayan bir dizi benzersiz tarifleri vardır. Bunlardan biri banush isimli efsanevi bir yemektir. On yıllar önce, banush yoksulluk ile ilgili bir yemdi, ama şimdi bu temel gıda Karpatlar genelinde en iyi restoranlarda servis edilir. Mısır ezmesi, kızartılmış domuz yağı ve peynirden yapılır ve geleneksel olarak ateşte pişirmek için pişirilir. Mantarlar genellikle tadı daha da zenginleştirmek için püre eklenir.

Holodets

Holodets, eggs and veggies

Bu garip yemek turistleri şok ediyor. Ancak, Ukraynalılar için, tüm kutlamalarda servis edilen merkezi yemektir. Holodetler, etli et suyuyla, jöle benzeri bir halde, et parçalarıyla dondurulur. Bu tür bir aspirin ana bileşenlerinden biri de domuz bacağıdır. Daha spesifik olmak gerekirse, en alçak olan, toynaklarla biten kısım. Yemek pişirme sürecinde, koku tüm daireye yayılır. Ama sonuç buna değer olduğu kadar tatmin edici.

Syrniki

Syrnkiki with jam

Kahvaltıda tatlı tatların hayranları, syrniki’ye aşık olacak. Süzme peynir, un, yumurta ve şekerden yapılmış, yemek besleyici ve havadar. Bir tavada hafifçe kızartıldıktan sonra, syrniki reçel ve ekşi krema ile doldurulur. Tam anlamıyla ağızda erir ve en sevdiğiniz yemek haline gelir. Bileşenlerin sadeliğine rağmen, syrniki yapmak çok titiz bir süreçtir. Dikkate alınması gereken en önemli şey oranlardır — tarife sadık kaldığınızdan emin olun.

Ev yapımı sosis

Homemade sausages

Ev yapımı sosisler doğal bir kabukta et, yağ ve baharatlardan oluşur. Çanak, bileşim ve kalitedeki herhangi bir mağaza tarafından satın alınan sosisin üzerindedir. Ukraynalı ev kadınlarının çoğu kendi gizli tariflerini biliyor ve yemek pişirmeyi kolay buluyor. Kıymalı domuz eti veya sığır eti, biraz sarımsak ekleyin, sarın ve pişirin. Daha sonra, sosis dondurulabilir ve daha sonra kızartılabilir, fırında pişirilebilir, ızgara yapılabilir veya basitçe vareniki veya bankaya yan olarak kaynatılabilir.

Nalisniki

Sweet nalisniki

Başka bir besleyici reçete, doldurma rastgele seçilebilir. Bir gözleme ile sarılabilen her şey nalisniki € ‘ye konabilir, ancak geleneksel dolgu süzme peynir ve kuru üzümdür. Bu yemeği mükemmelleştirmenin sırrı, yavaş ateşte yavaş yavaş pişirmektir. Nalisniki, krepler için yanlış olabilir, fakat fark, Ukraynalı versiyonların daha ince olması, yani dolgunluğunuzun tadı hakim olmasıdır. Tatlı dişe sahip turistler reçel ve şeker ekleyebilir.

Etiketler
%d blogcu bunu beğendi: